Avrupa çelik piyasasında bu hafta!

Avrupa çelik piyasasında bu hafta!
Yılbaşı tatili nedeniyle piyasada yaşanmış olan durgunluk sonrası, önümüzdeki haftalarda fiyat artışları öngörülürken, Ocak ayının ilk haftasında HRC fiyatları için herhangi önemli bir değişikliğe gidilmedi. SteelRadar tarafından Avrupa genelinde HRC fiyatının ton başına 680-700€ arasında olduğu kaydedilirken, talebin düşük olması durumunda spot fiyatların ton başına 700€’nun üzerine çıkabileceği hesaplandı. Endeks, 3 Ocak haftasındaki seviyesinden sadece 0,42 € düşüş gösterirken haftalık bazda 0,50€ düştü ve aylık bazda 18,33€ artış kaydetmiş oldu.
Avrupa sıcak rulo (HRC) fiyatları, Avrupa’nın en büyük üreticisi ArcelorMittal’in tekliflerini yükseltmesi ve diğer üreticilerin de aynı yönde hareket edeceğini açıklamasıyla bugün yükseldi. Piyasa katılımcıları, İtalya’da son işlemlerin çeşitli AB’li satıcılardan 700€/t baz teslim seviyesinde gerçekleştiğini, ancak bugünkü piyasada en az 10-20€/t daha yüksek teklifler alınabileceğini söyledi.
Benelüks
SteelRadar, Benelüks hurda ihracat fiyatlarındaki yükselişe rağmen, yerel fiyatlarında düşüş kaydetti. HMS 1&2 (75:25) ve HMS 1&2 (80:20) için fiyatlar…..